Spasić: Ako Protić bude ambasador - zapaliću se

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 20.Nov.2008, 03:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Spasić: Ako Protić bude ambasador - zapaliću se

BEOGRAD - Predsednik Udruženja porodica kidnapovanih i ubijenih na Kosovu i Metohiji Simo Spasić obavestio je danas Vladu Srbije da će organizovati proteste i druge radikalne akcije ukoliko Milan St. Protić bude imenovan za ambasadora.

U saopštenju, Spasić je naveo da je Protić pre nekoliko godina izjavio da će priznati nezavisnost Kosova i da zbog toga Vlada Srbije ne sme da dozvoli da je predstavlja takav čovek.

Spasić je u saopštenju zamerio da će se, ukoliko >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << Protić bude imenovan za ambasadora, politi benzinom ispred zgrade Vlade i zapaliti, a da će za to odgovornost snositi oni koji su ga imenovali.

Vlada Srbije najverovatnije neće na današnjoj sednici, imenovati kandidate za nove ambasadore zbog protivljenja Socijalističke partije Srbije (SPS) da Milan St. Protić postane ambasador u Švajcarskoj, saznaju Večernje novosti.

Izvori tog lista iz vrha vladajuće koalicije navode da se imenovanje kandidata za ambasadore odlaže već dve nedelje zbog kandidature Protića koji nije dobio potrebnu podršku.

"Iako je imenovanje diplomata bilo planirano za prošli četvrtak, bivši ambasador u Vašingtonu (Protić) nije dobio podršku cele vladajuće koalicije, tako da je ta tačka skinuta sa dnevnog reda", pišu Večerne novosti u izdanju za četvrtak.

Za ambasadorku u Kanadi predložena je Ljiljana Smajlović, Ivo Visković bi trebalo da bude novi ambasador u Nemačkoj, Radojko Bogojević u Poljskoj, Zoran Popović u Rumuniji, a Stanislav Stakić u Maroku.

Dosadašnji ambasador u Kanadi Dušan Bataković bi ubuduće Srbiju trebalo da predstavlja u Francuskoj.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Protić sporan

Izvor: Večernje novosti, 19.Nov.2008, 20:37

Vlada Srbije najverovatnije ni na sednici u četvrtak neće imenovati kandidate za nove ambasadore u sedam zemalja, saznaju "Novosti" u vrhu vladajuće koalicije

Nastavak na Večernje novosti...

SPS ne želi Protića za ambasadora?

Izvor: Mondo, 20.Nov.2008

Vlada Srbije najverovatnije neće na sednici u četvrtak, imenovati kandidate za nove ambasadore zbog protivljenja Socijalističke partije Srbije (SPS) da Milan St. Protić postane ambasador u Švajcarskoj, saznaju Večernje novosti

Nastavak na Mondo...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.