Izvor: B92, 25.Nov.2004, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Solana se (nije) sastajao s "Hamasom"

Brisel -- Predstavnik EU za spoljnu politiku i bezbednost Havijer Solana izjavio je da je imao tajne sastanke s grupom "Hamas".

"Hamas" je antiizraelska organizacija i nalazi se na evropskoj listi zabranjenih organizacija. "Imao sam direktne kontakte s Hamasom', ali ne u proteklih nekoliko dana. Sastanci nisu bili dugi, na njima je samo upućena poruka o stavu međunarodne zajednice", rekao je Solana za BBC.

Samo nekoliko sati posle objavljivanja intervjua BBC-u, iz >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << kancelarije Havijera Solane negirano je da je bilo direktnih kontakata sa palestinskom militantnom grupom Hamas, iako je Solana u pomenutom intervjuu rekao suprotno. Agencija Rojters navodi da je objavljeni intervju doveo do reakcije Izraela, koji optužuje EU za "duple standarde".

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.