Solana: Euleks u decembru

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 22.Nov.2008, 12:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Solana: Euleks u decembru

NJUJORK - Visoki predstavnik Evropske unije Havijer Solana izrazio je sinoć u Njujorku nadu da će misija EU na Kosovu i Metohiji (Euleks) biti raspoređena početkom decembra.

"Nadam se da će izveštaj Generalnog sekretara Ujedinjenih Nacija biti izdat što je moguće i da će to biti početkom iduće nedelje," kazao je Visoki predstavnik Solana misleći na, kako je preneo Rojters, dokument generalnog sekretara >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << Ban Ki-muna o budućnosti misije svetske organizacije (UNMIK) u pokrajini.

"Ukoliko to bude slučaj, onda ćemo mi biti spremni da se rasporedimo početkom decembra," kazao je Solana.

Solana je za juče posle podne po lokalnom vremenu imao zakazane razgovore sa Banom.

Rojters je, takođe, preneo izjavu britanskog ambasadora pri Savetu bezbednosti UN Džona Sokersa, kako se u svetskoj organizaciji veruje da "sada postoji dovoljan nivo slaganja" Beograda i Prištine u pogledu Euleksa, pa da Ban može da izvesti da raspoređivanje osoblja misije EU može da počne kako je planirano.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.