Smenjeno rukovostvo zatvora Dubrava

Izvor: B92, 02.Sep.2012, 18:06   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Smenjeno rukovostvo zatvora Dubrava

Priština -- Kosovsko ministarstvo pravde smenilo je ukovodstva najvećeg zatvora na Kosovu - Dubrava kod Istoka.

Rukovodstvo je smenjeno zbog, kako je navedeno, mnogobrojnih propusta u radu, korupcije, nepotizma i drugih nepravilnosti.

Istom odlukom, koja je doneta sinoć, odredjeno je privremeno rukovodstvo zatvora koje će obavljati rukovodeće funkcije u ovoj instituciji do izbora novog.

Misija Evropske unije za pravosudje i policiju (Euleks) saopštila je danas >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << da podržava mere koje je preduzelo kosovsko Ministarstvo pravde u smenjivanju rukovodeće strukture u zatvoru Dubrava.

Euleks u potpunosti podržava preduzete mere Ministarstva pravde i kazneno popravne kosovske službe i pomoći će novi menadžment da bi poboljšao stanje u popravnom centru Dubrava, navodi se u saopštenju.

Sa privremenim rukovodstvom je danas razgovarao zamenik premijera i ministar pravde Hajredin Kuči, koji je zatražio da se eliminišu sve nepravilnosti i greške koje su uočene u radu prethodnog rukovodstva.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Smenjeno rukovodstvo zatvora Dubrava

Izvor: Akter, 02.Sep.2012

Ministarstvo pravde Kosova smenilo je rukovodstva najvećeg zatvora na Kosovu, Dubrave kod Istoka, zbog " propusta u radu, korupcije, nepotizma i drugih nepravilnosti"

Nastavak na Akter...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.