Izvor: Glas javnosti, 14.Nov.2010, 07:08   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Skupština nastavlja zasedanje u utorak

BEOGRAD - U Skupštini Srbije će u utorak, 16. novembra, biti nastavljena treća sednica jesenjeg zasedanja, kada bi poslanici trebalo da razmatraju amandmane koji su podneti na Predlog zakona o Prostornom planu Srbije od 2010. do 2020. godine.

Na taj zakonski predlog, koji treba da omogući usaglašavanje ekonomskog i društvenog razvoja sa prirodnim, ekološkim i kulturnim potencijalima i ograničenjima na teritoriji Srbije, podneto je 24 amandmana, od kojih je Vlada Srbije prihvatila >> Pročitaj celu vest na sajtu Glas javnosti << 11.

Glavni ciljevi prostornog plana su ublažavanje ekonomskih razlika, uravnoteženiji regionalni razvoj, održivo korišćenje resursa i zaštita kulturnog nasleđa. Ministar životne sredine i prostornog planiranja Oliver Dulić izjavio je ranije, obrazlažući taj akt, da je to krovni dokument svih planskih dokumenata i razvojnih strategija u svim sektorima i na svim nivoima vlasti, koji Srbiju ubuduće vidi u porodici evropskih naroda.

Parlamentarci su treću sednicu jesenjeg zasedanja započeli 14. oktobra, a na dnevnom redu je 36 zakonskih predloga i drugih akata. U dosadašnjem toku su u načelu razmotrili sve tačke dnevnog reda, a u pojedinostima prve dve - predložene izmene i dopune Zakona o zdravstvenoj zaštiti i Predlog odluke o Planu razvoja zdravstvene zaštite u Srbiji.

Nastavak na Glas javnosti...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Glas javnosti. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Glas javnosti. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.