Izvor: Glas javnosti, 11.Jul.2009, 07:30 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Šiptari traže region i pasoše
BEOGRAD - Predsednik Srbije Boris Tadić ocenjuje da je napad na dvojicu pripadnika Žandarmerije u opštini Bujanovac „čist teroristički akt“, ali da bi trebalo sačekati rezultate istrage! Bezbednosni stručnjaci, istovremeno tvrde da je napad povezan sa zahtevom albanskih lidera iz Bujanovca i Preševa da se zakonom o regionalizaciji predvidi osnivanje jednog regiona koji bi obuhvatao opštine Preševo, Bujanovac, Medveđa, Trgovište i Bosilegrad, kao i zahtevom da se srpski pasoši izdaju >> Pročitaj celu vest na sajtu Glas javnosti << Albancima na Kosovu!
Tadić ističe da će Srbija ozbiljno tretirati svaki napad na pripadnike snaga bezbednosti, ali da neće reagovati prekomernom upotrebom sile.
Šutanovac: Kfor da pomogne
Ministar odbrane Dragan Šutanovac razgovarao je sa komandantom Južnog krila NATO Markom Ficdžeraldom o terorističkom napadu na pripadnike Žandarmerije u Kopnenoj zoni bezbednosti kod Lučana.
- Ministar Dragan Šutanovac zatražio je da Kfor pomogne u rasvetljavanju tog napada - rečeno je u Ministarstvu odbrane. Kako tvrdi Ministarstvo, Ficdžerald je Šutanovcu rekao da će NATO i Kfor učiniti sve kako bi pomogli da odgovorni za napad budu pronađeni jer je to „u obostranom interesu“.
Ko je zamesio kasu uz pomoc ovih i jos mnogih drugih , koji ne zele dobro Srbiji i narodima u Srbiji doslo je vreme da je pokusa , znam bice gorka ali sto se moze tako prolaze oni koji ne slusaju volju naroda ,nego rade na svoju ruku. Pa sretno !






