Izvor: B92, 25.Avg.2003, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Sindikat: Status optuženih lekara nejasan
Beograd -- Sindikat lekara i farmaceuta Srbije saopštio je u ponedeljak da se još ne zna status lekara okrivljenih za pisanje recepata i upitao da li je "hajka na doktore pokušaj njihovog smenjivanja na mala vrata". "Ni desetak dana posle roka u kome je ministar zdravlja u ostavci obećao da će događanja sa receptima biti istražena i rešena, ni jednom doktoru Domova zdravlja Novi Beograd i DZ Zemun pečat nije vraćen...Okrivljeni doktori rade, ali je njihov status još nejasan", navodi >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << se u saopštenju sindikata.
Sindikat navodi da se zamenjuju teze i doktori okrivljuju za loše stanje u zdravstvu. "Čim se tu uvede red, sve će biti bolje! Odmah će krenuti reforme u zdravstvu, doneće se novi zakoni i posebno Zakon o lekarskoj komori koja nam je, očigledno, više nego potreban! Poboljšaće se organizacija, oprema, snabdevanje...Samo da se doktori dovedu u red", navodi se u saopštenju.







