Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 01.Mar.2016, 12:33 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Sertić: Vlada podstiče preduzetništvo
Ministar privrede Željko Sertić izjavio je danas da je opredeljenje Vlade da razvija, podstiče i štiti privatnu inicijativu i da je zbog toga 2016. proglasila godinom preduzetništva.
Vlada duboko veruje da budućnost Srbije direktno zavisi od toga kakvi će biti naša ekonomija i obrazovanje, kakve ćemo generacije vaspitavati, rekao je Sertić na predstavljanju inicijative "Godina preduzetništva".
Kako je istakao, države koje su podsticale i štitile preduzetništvo >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << uspele su, i zato Vlada želi da pomaganjem "Godine preduzetništva" taj proces ubrza.
U malim i srednjim preduzećima, naveo je Sertić, radi između 900.000 i 950.000 ljudi, od toga je oko 700.000 stalno zaposlenih, i zato Vlada želi ne samo da podstiče, nego i da pomogne taj sektor.
On je podsetio da je iz budžeta za ovu godinu Vlada namenila 16,68 milijardi dinara za direktnu pomoć malim i srednjim preduzećima, a od toga su 4,4 milijarde bespovratna sredstva.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...






