Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 09.Jan.2018, 11:44 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Saveti za svežinu lica
Praznični dani su iza nas i polako se vraćamo svakodnevnim obavezama. Višak hrane, manjak sna i teška novogodišnja šminka ostavili su traga na koži naših dama.
Poslušajmo savete kozmetičarke Marjane Stančević, kako da licu vrate svežinu i sjaj.
Lice možemo da negujemo i kod kuće, ali bilo bi dobro da prethodno posetimo kozmetičarku, kako bi ona odredila kakvu kožu imamo - suvu, masnu ili kombinovanu.
Od toga zavisi i vrsta nege.
Takođe >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << bi trebalo da čišćenje lica, koje podrazumeva piling i uklanjanje mitisera, radimo u salonu. Nakon toga biće nam lakše da se negujemo kod kuće, kaže Marjana Stančević.
"Koža bolje sve prihvata, kad se odradi, kad se očisti u salonu. U salonu se skinu izumrle ćelije, sebum... sve zavisi od tipa kože", kaže Marjana Stančević, kozmetičarka.
Lice treba negovati svakodnevno, bez obzira na to koje godišnje doba je aktuelno, a zrelija koža podrazumeva intenzivniju negu. Kozmetičari preporučuju da se ona primenjuje pre nego što žena "uđe" u zrele godine.
Svakodnevno uklanjanje nečistoće i šminke tonikom i nanošenje odgovarajuće dnevne i noćne kreme su najvažniji, uz povremenu negu u kozmetičkom salionu, jer samo hidrirana koža je zdrava koža, kaže naša sagovornica.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...
















