Izvor: B92, 24.Maj.2008, 14:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Samardžić: Bilo je pretećih reči
Slobodan Samardžić (FoNet, arhiva)
Beograd -- Funkcioner DSS-a Slobodan Samardžić izjavio je da je Boris Tadić, na konsultacijama o formiranju vlade, uputio pretnje funkcioneru Nove Srbije Miroslavu Markićeviću.
"Radi istinitog obaveštenja javnosti, a kao učesnik u razgovoru sa predsednikom Srbije 22. maja, želim da potvrdim da se predsednik Boris Tadić obrati Markićeviću rečima: I ja mogu nekoga da likvidiram", naveo je Samardžić.
On je, u >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << pisanoj izjavi dostavljenoj Tanjugu, naveo da "za ovakav njegov (Tadićev) postupak ne mogu se naći reči opravdanja".
"Ove reči su izazvale iznenađenje i neprijatnost među prisutnim predstavnicima 'narodnjačke' liste, imajući u vidu razlog zbog koga smo došli na razgovor kod predsednika Republike", naveo je Samardžić.
Kabinet predsednika Srbije je 22. maja "najodlučnije i najenergičnije odbacio tvrdnje da je Tadić bilo kome pretio likvidacijom" na konsultacijama.
Pored Samardžića i Markićevića, na konsultacijama sa Tadićem bio je i predsednik izbornog štaba Demokratske stranke Srbije Jovan Palalić.
Nova Srbija: Tadić da se izvini
Nova Srbija pozvala je predsednika Srbije Borisa Tadića da se izvini predsedniku Izvršnog odbora NS-a Miroslavu Markićeviću i povuče pretnju izrečenu na konsultacijama o formiranju nove vlade.
SRS: Nedopustive pretnje
Srpska radikalna stranka pozvala je predsednika Srbije Borisa Tadića da prihvati demokratski izraženu volju građana Srbije.
"Apsolutno je nedopustivo, u bilo kojoj zemlji na svetu, da predsednik Republike preti svojim političkim protivnicima likvidacijom, kao i lepljenje poternica političkih oponenata sa pozivom na linč ljudi, samo zato što neće ući u koaliciju sa strankom Borisa Tadića", navodi se u saopštenju.
"Nepobitna je istina da je Boris Tadić tokom sastanka sa delegacijom Demokratske stranke Srbije i NS, obraćajući se Markićeviću, pretio predsedniku IO NS rekavši: ja mogu nekoga da likvidiram", navodi se u saopštenju NS-a.
U saopštenju, koje je potpisala portparol Dubravka Filipovski, navodi se da predsednik Republike na može da privatizuje svoju funkciju, a pogotovo ne da preti.
"Nova Srbija poziva sve politčke stranke da se ponašaju u skladu sa demokratskom procedurom, koja će dovesti do formiranja vlasti na republičkom, pokrajinskom i lokalnom nivou", ističe se u saopštenju.
Traže izvinjenje od predsednika Tadića
Izvor: Večernje novosti, 24.Maj.2008
Potpredsednik DSS Slobodan Samardžić saopštio je u subotu da je predsednik Srbije Boris Tadić, na konsultacijama o formiranju vlade, uputio preteće reči funkcioneru Nove Srbije Miroslavu Markićeviću












