Izvor: Blic, 02.Avg.2001, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

SPS u poseti Miloševiću

SPS u poseti Miloševiću

HAG (Beta) - Haški tribunal odobrio je grupi članova SPS da poseti predsednika stranke i bivšeg jugoslovenskog predsednika Slobodana Miloševića, koji je u pritvoru UN jer je optužen za zločine nad kosovskim Albancima 1999. godine, saopštio je portparol Tribunala u Hagu. Pet članova SPS moći će da posete Miloševića u dve grupe, rekao je novinarima portparol sudskog dela Tribunala Džim Lendejl. On je rekao da će u jednoj grupi biti >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << dvoje, a u drugoj troje članova SPS i da će poseta verovatno biti sredinom avgusta.

Portparol Haškog tribunala Džim Lendejl rekao je i da je Miloševićeva supruga Mirjana Marković podnela zahtev za holandsku vizu. Markovićeva je bila u prvoj poseti Miloševiću od 19. do 21. jula. On je potvrdio da je bivši americki ministar pravde Remzi Klark juče bio u kratkoj poseti Miloseviću, treći dan zaredom. Lendejl je potvrdio da Milošević ne želi da se pridruži ostalim optuženim.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.