Izvor: Kurir, 23.Maj.2010, 15:17 (ažurirano 02.Apr.2020.)
SPO ZA BLANKO OSTAVKE POSLANIKA
BEOGRAD - Srpski pokret obnove (SPO) založio se za zadržavanje proporcionalanog izbornog sistema i pravo stranaka da putem blanko ostavki raspolažu poslaničkim mandatima.
"Dokle god je na snazi proporcionalni izborni sistem, mandati moraju pripadati političkim strankama jer građani na izborima biraju stranačke liste, a ne pojedince", rekao je direktor SPO Aleksandar Jugović.
SPO smatra, kazao je on, da nedavna odluka Ustavnog suda Srbije o ukidanju blanko ostavki odbornika >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << moze dovesti do velikih političkih potresa i izazvati veliku netabilnost lokalnih samouprava.
"Ovakvom odlukom Ustavnog suda praktično je dato zeleno svetlo za trgovinu mandatima", ocenio je Jugović i izrazio bojazan da bi u slučaju odbacivanja blanko ostavki "ratni profiteri i Miloševićevi bogataši imali lične poslanike, i da bi, tako, iako nisu učestvovali na izborima, dramatično uticali na političke okolnosti".
Jugović je podsetio i na ustavnu mogućnost da narodni poslanik, pod uslovima određenim zakonom, svoj mandat može neopozivo staviti stranci na raspolaganje.
Ustavni sud Srbije proglasio je 22. aprila neustavnim odredbe Zakona o lokalnim izborima u kojima se predviđaju blanko ostavke odbornika.
SPO za blanko ostavke poslanika
Izvor: NaDlanu.com, 23.Maj.2010
BEOGRAD, 23. maja 2010. (Beta) - Srpski pokret obnove (SPO) založio se danas za zadržavanje proporcionalanog izbornog sistema i pravo stranaka da putem blanko ostavki raspolažu poslaničkim mandatima. "Dokle god je na snazi proporcionalni izborni sistem, mandati moraju pripadati političkim strankama...
SPO za blanko ostavke poslanika
Izvor: Glas javnosti, 24.Maj.2010, 07:01
BEOGRAD - Srpski pokret obnove (SPO) založio se za zadržavanje proporcionalanog izbornog sistema i pravo stranaka da putem blanko ostavki raspolažu poslaničkim mandatima..."Dokle god je na snazi proporcionalni izborni sistem, mandati moraju pripadati političkim strankama jer građani na izborima...




