Izvor: B92, 03.Maj.2004, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
SPO: Leskovac medijska crna tačka
Leskovac -- Opštinski odbor SPO u Leskovcu ocenio je u ponedeljak da je taj grad "crna tačka na medijskoj mapi Srbije".
"Dok je u Srbiji moguće iznositi kritike na račun državnih organa i institucija, u Leskovcu je zabranjena kritika loklanih vlasti", saopštio je SPO. Za takvo stanje SPO optužuje direktore leskovačkih medija koji "guše glas kritike" na račun lokalne vlasti, a izveštaje o aktivnostima opozicionih stranaka cenzurišu".
Na taj način se "krši Ustavom zagarantovano pravo građana na slobodno i nepristrasno informisanje", saopštavA SPO i poziva zaposlene u lokalnim medijima da se odupru cenzuri direktora i glavnih i odgovornih urednika.


















