Izvor: B92, 03.Maj.2004, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

SPO: Leskovac medijska crna tačka

Leskovac -- Opštinski odbor SPO u Leskovcu ocenio je u ponedeljak da je taj grad "crna tačka na medijskoj mapi Srbije".

"Dok je u Srbiji moguće iznositi kritike na račun državnih organa i institucija, u Leskovcu je zabranjena kritika loklanih vlasti", saopštio je SPO. Za takvo stanje SPO optužuje direktore leskovačkih medija koji "guše glas kritike" na račun lokalne vlasti, a izveštaje o aktivnostima opozicionih stranaka cenzurišu".

Na taj način se "krši Ustavom zagarantovano pravo građana na slobodno i nepristrasno informisanje", saopštavA SPO i poziva zaposlene u lokalnim medijima da se odupru cenzuri direktora i glavnih i odgovornih urednika.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.