Izvor: B92, 02.Dec.2003, 13:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
SCG i BiH u Partnerstvu za mir u maju iduće godine
Brisel -- Srbija i Crna Gora i BiH bi trebalo da budu primljene u Partnerstvo za mir na samitu NATO u Istambulu, u maju iduće godine, zaključeno je u utorak na ministarskom zasedanju NATO i zemalja partnera u Briselu. O tome će svakako biti reči i na zasedanju šefova diplomatija NATO, u četvrtak i petak u belgijskoj prestonici, na koje su pozvani i ministri inostranih poslova SCG i BiH, Goran Svilanović i Mladen Ivanić.
Izvori zasedanja Saveta za evroatlantsko partnerstvo >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << su agenciji Beta istakli da su "možda posebno vlasti u Beogradu očekivale" da SCG, već na tekućim decembarskim zasedanjima ministara odbrane i inostranih poslova NATO, dobije "zeleno svetlo" za članstvo u PFP, što su neko vreme podržavale i SAD. Deo partnera u NATO, neke članice PFP sa prostora bivše Jugoslavije, a i sam generalni sekretar Atlantskog saveza, Džordž Robertson, su naročito tokom jeseni zauzeli stav da bi BiH morala, takođe, zajedno sa SCG ući u PFP. Politička nestabilnost u Srbiji je delom uticala na ovakvo mišljenje, tako da je zaključak da obema zemljama "treba dati još malo vremena za sređivanje unutrašnjih prilika" i otvoriti im vrata za ovaj program saradnje na samitu NATO, u maju 2004-e u Istambulu.


















