Izvor: B92, 15.Dec.2023, 15:03
Rusija strahuje? "Moramo da budemo spremni"
Rusija mora da bude u punoj borbenoj gotovosti u slučaju da Sjedinjene Američke Države odluče da izvedu nuklearne testove.
To je rekao zamenik šefa ruske diplomatije Sergej Rjabkov u intervjuu za list "International Affairs".
Zamenik ruskog ministra spoljnih poslova Sergeja Lavrova rekao je i da su Amerikanci jednostrano prekinuli dijalog s Rusijom o kontroli nuklearnog naoružanja, prenosi Tass.
Prema njegovim rečima, "planovi i namere zapadne grupe, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << koju predvode SAD, potpuno su agresivne i militantne".
"Mi im sudimo, ne prema njihovim rečima, već delima, i sami moramo da budemo spremni u svakom trenutku. Dodao bih, moramo da budemo borbeno spremni u krajnje pravom smislu te reči, ako bude neophodno. Taj pristup je u potpunosti primenljiv po pitanju obnove nuklearnih testova", rekao je Rjabkov.
On je izjavio da se Amerikanci varaju ako misle da bi "imalo smisla da pokušaju da testiraju snagu Rusije na tom polju".
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.








