Izvor: B92, 19.Jun.2004, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Rezolucija o evropskoj integraciji
Beograd -- Nacrt skupštinske Rezolucije o evropskoj integraciji Srbije trebalo bi da bude gotov u ponedeljak, izjavila je Jelica Minić iz Evropskog pokreta u Srbiji.
Taj dokument bi mogao da uđe u parlamentarnu proceduru pre letnjeg odmora, rekla je ona. "To bi bio vema važan politički signal i domaćoj javnosti i Evropskoj uniji da ipak dolazi do značajne konsolidacije demokratskih snaga na političkoj sceni Srbije", kazala je Minić.
Ona je tokom održavanja >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Prve redovne Skupštine Federacije nevladinih organizacija Srbije, u Beogradu za Betu rekla da Rezolucija o evropskoj integraciji Srbije treba da posluži kao osnov za izradu slične rezolucije i na nivou državne zajednice SCG i dodala da očekuje da će se slična procedura ubrzo odvijati i Skupštini Crne Gore. Ta rezolucija, odluke skupštine o Kosovu i postignuta saglasnost da se radi na Ustavu Srbije, znakovi su "političkog ozdravljenja na domaćoj političkoj sceni". "Ti znakovi ulivaju ohrabrenje i nadu i za evropsku integraciju, budući da smo mi poslednji na listi u čitavom regionu", kazala je Minić.

















