Izvor: Blic, 12.Nov.2005, 13:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Referendum neće biti odložen
Referendum neće biti odložen
Odlaganja referenduma u Crnoj Gori neće biti i građani će se o državnom statusu najverovatnije izjasniti u aprilu - rekao je potpredsednik Vlade Srbije Miroljub Labus.
Labus je istakao da EU ne traži odlaganje referenduma već njegovo održavanje po međunarodnim standardima koje će predložiti Venecijanska komisija u decembru.
- Kako smo se nadali, dobro smo se udali - reči su kojima je Labus opisao početak pregovora >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << sa EU. On je istakao da je dogovoreno da prelazni rok za smanjenje carinskih stopa bude manji od deset godina uz reviziju posle pet godina, ili čak i ranije.
- Verujem da ćemo za EU biti spremni 2012. Kada ćemo postati član, to zavisi od zemalja članica EU, jer će se njihovi građani o proširenju možda izjašnjavati na referendumu - zaključio je on. I. C.





