Izvor: Vostok.rs, 28.Maj.2019, 15:23 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Razrešena Vlada Sebastijana Kurca
Predsednik Austrije Aleksandar van der Belen razrešio je dužnosti Vladu na čelu sa Sebastijanom Kurcom, nakon što joj je Parlament juče izglasao nepoverenje.
Predsednik Austrije je naložio ministru finansija Hartvigu Legeru, koji je pre nedelju dana postao zamenik premijera, da vrši dužnost kancelara Austrije do imenovanja novog kancelara, koji će pak vršiti dužnost do prevremenih parlamentarnih izbora u septembru.
Sebastijan Kurc je juče, nakon glasanja u Parlamentu, saopštio da prihvata demokratsku odluku Skupštine i najavio da će njegova stranka voditi kampanju kako bi uverila građane u svoje namere i svoj put.
PREDSEDNIK POTPISAO UKAZ: Van der Belen zvanično raspustio vadu Austrije!
Izvor: Kurir, 28.Maj.2019
BEČ - Austrijski predsednik Aleksandar van der Belen u utorak je zvanično raspustio vladu kancelara Sebastiana Kurca, dan nakon što joj je izglasano nepoverenje u parlamentu.











