Rasprava u duhu tolerancije

Izvor: B92, 27.Jul.2012, 12:15   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Rasprava u duhu tolerancije"

Beograd -- U skupštinskoj raspravi o ekspozeu mandatara video se duh tolerancije, kaže predsednik Skupštine Nebojša Stefanović.

Stefanović je izrazio zadovoljstvo što su poslanici svih poslaničkih grupa imali šta da kažu i što su se u raspravi iznosili argumenti.

"Duh tolerancije mogao je da se vidi juče u parlamentu i nije bilo nikakvih diskriminatorskih kriterijuma", ocenio je Stefanović gostujući na TV Pink, osvrnuvši se na jučerašnji rad parlamenta. >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 <<

On je naglasio da će svi poslanici i opozicije i pozicije imati jednaka prava u parlamentu, ali da neće tolerisati iznošenje uvredljivih reči i kršenje poslovnika.

Stefanović je rekao da početkom septembra očekuje donošenje novog zakona o javnim nabavkama koji će omogućiti ogromne uštede građanima Srbije.

Predsednik republičkog parlamenta je rekao da je možda najvažniji deo predstojećeg posla postizanje najšireg mogućeg konsenzusa svih političkih stranaka u donošenju strategije i platforme o Kosovu i Metohiji.

On je izrazio očekivanje da će rad vlade dati rezultate i da će joj biti omogućeno uobičajenih prvih sto dana, ističući da, ako se žele reforme u zemlji, neophodno je da Srbija što pre dobije vladu.

Stefanović očekuje da parlament donosi platforme o kojima će se debatovati, mišljenje i zadatke i da po tome radi izvršna vlast i da će premijer i svi ministri dolaziti da razgovaraju sa parlamentarcima i da će ministri odgovarati na pitanja poslanika.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.