Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 29.Sep.2015, 15:43 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Radulović:Poslednja rasprodaja državne imovine
Predsednik Pokreta "Dosta je bilo", Saša Radulović ocenio danas u Čačku da je prodaja Telekoma Srbija pogrešna i da je to "poslednja rasprodaja državne imovine" koju sprovodi vlada Aleksandra Vučića.
"Telekom ne treba prodavati strateškom investitoru, već treba uvesti red u njega i izvesti ga na berzu, kako bi ostao delom u vlasništvu države, delom u vlasništvu domaćih investicionih fondova, delom u vlasništvu građana i, na kraju, da i strani investitori mogu kupovati >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << akcije", rekao je Radulović.
On je na konferenciji za novinare u Čačku dodao da je Pokret "Dosta je bilo" pokrenuo peticiju protiv prodaje Telekoma s ciljem da prikupi 50.000 potpisa i i time prodaju zaustavi. Potpisi su danas sakupljani i u Čačku.
Radulović je Vladu Srbije ocenio kao "neodgovornu" jer nije razrešila 24 sporne privatizacije o kojima je govorila na početku mandata, a o tim privatizacijama se više i ne govori.
"Do sada je sprovođena jedna pljačkaška privatizacija u kojoj je nestala industrija Srbije i, umesto da se procesuiraju ljudi koji su odgovorni za to i da se pokuša oporavak privrede, na sceni je stečaj tih preduzeća", rekao je Radulović.
On je ocenio da će još hiljade ljudi ostati bez posla jer je Vlada nesposobna da nađe rešenje problema privrede i jer nije u stanju da procesuira kriminalce.
Radulović je rekao da očekuje da će premijer Aleksandar Vučić sigurno raspisati i poslaničke izbore zajedno s lokalnim i pokrajinskim, jer smatra da Vučić ima "potpuno nesposobne lokalne kadrove po svim opštinama i gradovima u Srbiji".
"Kada bi Vučić pustio da se dese samo lokalni i pokrajinski izbori, on bi izgubio vlast na lokalnim izborima. Vučić ovim izborima mora da napravi referendum o sebi, a sebe diže kroz potpun medijski mrak na televizijama sa nacionalnom frekvencijom i u republičkim novinama", rekao je Radulović.
"Beogradom na vodi" Srbija oštećena za milijardu i 200 mil. evra"
Pokret "Dosta je bilo - Saša Radulović" zahteva danas u saopštenju da se "hitno poništi štetan ugovor o 'Beogradu na vodi' i utvrdi krivična odgovornost pojedinaca koji su do njega doveli".
Prema stavu Pokreta, institucije koje su dužne da brane interese Srbije, jer ih za to plaćaju građani, nisu smele da dozvole zaključivanje štetnog ugovora o "Beogradu na vodi".
"Zato je potrebno utvrditi njihovu odgovornost, ukoliko su svojim saglašavanjem doprinele pljački", ukazuje se u saopštenju Pokreta.
Zaključenjem ugovora o "Beogradu na vodi", ukazuje se u saopštenju Pokreta, "očigledno je narušeno načelo iz obligacionih odnosa o 'ekvivalenciji davanja' ugovornih strana i to na štetu Republike Srbije".
U zavisnosti od odgovora institucija i posle uvida u to da li su preduzeli neke radnje da zaštite interese Srbije, pokret "Dosta je bilo - Saša Radulović" odlučiće protiv koga treba "podneti krivičnu prijavu za zloupotrebu položaja, nemar u obavljanju posla ili namerno pljačkanje državne imovine".
Ugovorom o "Beogradu na vodi" upozorava se u saopštenju Pokreta, "Republika Srbija je oštećena za najmanje milijardu i 200 miliona evra vredno zemljište koje je poklonila Arapima i još stotine miliona evra koje će uložiti u uređenje tog zemljišta, od koga će pretežno arapski partner i povezana lica imati ličnu korist".
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...







