Izvor: Kurir, 25.Okt.2011, 08:12 (ažurirano 02.Apr.2020.)
RATNI ZLOČINCI BEZ PRAVA GLASA
BEOGRAD - Van pameti! Predsednik SNV u hrvatskom Saboru Milorad Pupovac u izjavi za Kurir ocenjuje da Branimir Glavaš, koji je najavljen kao nosilac liste Hrvatskog demokratskog saveza Slavonije i Baranje (HDSSB), nikako ne bi smeo da ima aktivno pravo glasa.
BEOGRAD - Van pameti!
Predsednik SNV u hrvatskom Saboru Milorad Pupovac u izjavi za Kurir ocenjuje da Branimir Glavaš, koji je najavljen kao nosilac liste Hrvatskog demokratskog saveza Slavonije i Baranje (HDSSB), >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << nikako ne bi smeo da ima aktivno pravo glasa.
- Osuđeni za ratne zločine, a to znači i Branimir Glavaš, ne bi smeli imati aktivno pravo glasa. Oni nisu ni sindikalisti ni politički aktivisti koji su u zatvor dospeli zbog borbe za radnička ili politička prava, već su tamo zbog teškog kršenja međunarodnog prava - ističe Pupovac.
Žarko Puhovski, politički analitičar u Hrvatskoj, za Kurir kaže da po zakonu Glavaš ne može biti kandidat na izborima.
- Besmislica zakona je ta što on može da bude nosilac liste. To je pravni problem, moralni je taj što je on osuđeni ratni zločinac, a politički problem je taj što on može da dobije dosta glasova - ocenjuje Puhovski.
(M. D. - G. R.)










