Izvor: B92, 30.Mar.2003, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

R. Trajković najavila moguće proteste Srba na Kosovu

Jagodina -- Poslanik u Skupštini Kosova Rada Trajković ocenila je da pokušaj Mihaela Štajnera da prenese nadležnosti UNMIK-a na kosovske institucije bez saglasnosti Beograda predstavlja otimanje Kosmeta od srpske zajednice. Ona je u tom kontekstu pozdravila zaključak Predsedništva DOS-a da je prenošenje ovlašćenja na pokrajinsku vladu "neprihvatljiv i ishitren potez".

"Zaključci Predsedništva DOS-a i Vlade Srbije vezani za Kosovo i Metohiju ohrabruju Srbe sa Kosmeta, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << jer je jedini način njihovog opstanka i povratka vraćanje izvornim principima Rezolucije 1244", izjavila je Trajković jagodinskoj TV Palma plus. Ona je navela da Srbi neće prihvatiti nezavisno Kosovo, a Štajnerove namere nisu samo prejudiciranje statusa Kosova već i njegovo definitivno rešavanje. Tajkovićeva je najavila da će ukoliko Štajner bude bio uporan u nastojanju da prenese nadležnosti UNMIK-a na kosovske institucije, koje su i do sada bile u funkciji - albanske nacionalne zajednice, Srbi će već u narednoj nedelji početi sa javnim demokratskim manifestacijama protesta na čitavom Kosovu.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.