Puč u Demokratskoj stranci na GO: 30 članova napustilo sednicu jer Lutovac nije hteo da polaže račune, Lečić kivan na stranku izjurio iz sale (FOTO)

Izvor: Večernje novosti, 01.Dec.2019, 01:07   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Puč u Demokratskoj stranci na GO: 30 članova napustilo sednicu jer Lutovac nije hteo da polaže račune, Lečić kivan na stranku izjurio iz sale (FOTO)

Iz sale izašli Jerkov, Milosavljević, Božović, Milojičić... Lečić ogorčen zbog mešanja Zelenovića u politiku demokrata Oko 30 ČLANOVA Glavnog odbora DS napustilo je sednicu ovog tela, jer je lider Zoran Lutovac odbio da se raspravlja o tome gde je nestalo 300.000 evra stranačkih para i da se glasa o zakazivanju izborne skupštine ujedinjenih demokrata. Sednicu su, između ostalih, napustili potpredsednica stranke Aleksandra Jerkov, poslanici Balša Božović i Radoslav >> Pročitaj celu vest na sajtu Večernje novosti << Milojičić Kena, Branislav Lečić, Slobodan Milosavljević, Miodrag Stanković, šef niških demokrata, Srđan Sandić, predsednik Opštinskog odbora DS na Savskom vencu. Rukovodstvo stranke, međutim, utvrdilo je da ima kvoruma i nastavilo sednicu GO. Kako saznajemo, nekadašnji ministar Milosavljević tražio je da se usvoji dopuna dnevnog reda i otvori tačka o trošenju 260.000 evra koje je stranci uplatio Dragan Đilas, lider Stranke slobode i pravde, kao i o 40.000 evra prikupljenih na osnovu članarina i priloga. Lutovac je to odbio, kao i zahtev Balše Božovića da se konačno zakaže skupština ujedinjenja demokrata, koje je sa SDS i Zajedno za Srbiju dogovoreno još proletos. Lečić, koji je tražio da govori na sednici GO, ali nije dobio reč, poručio je po napuštanju sale da se to prvi put dogodilo u DS i da "stranka odlazi od svoje suštine". On je negodovao i zbog toga što se lider SzS Nebojša Zelenović obratio članovima GO, uz opasku da bi to imalo smisla da je došlo do ujedinjenja DS, a da nije primereno da sa "pozicije šefa druge političke stranke raspravlja i utiče na politiku, uređenje i finansije demokraata". Iz DS je saopšteno da je GO doneo odluke o osnivanju Odbora za finansijsko upravljanje i kontrolu, kao i Građanskog demokratskog kluba. Zadatak Odbora za finansije biće da kontroliše, prati i ocenjuje novčane tokove u DS i trošenje stranačkih sredstava, a o tome će brinuti Vida Ognjenović, Đorđe Pavićević, Zoran Ivošević, Žarko Trebješanin, Kornelija Bukač, interna revizorka, Dragor Hiber, Gojko Božović, kao i Danilo Šuković. Lutovac je rekao da je veoma važno da DS vrati dug koji je napravljen u prošlosti i zamolio članove i simpatizere da im pomognu prilozima, kako ne bi zavisili ni od koga, a "posebno ne od centara moći izvan stranke". Ideja je i da novoosnovani Građansko demokratski klub okupi nezavisne i ugledne intelektalce koji će raspravljati o važnim političkim i društvenim temama, iznositi kritičke osvrte, ali i kreirati predloge za rešavanje problema.

Nastavak na Večernje novosti...






Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Večernje novosti. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Večernje novosti. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.