Izvor: B92, 07.Jul.2003, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Protest zdravstvenih radnika sa severa Kosova

Kosovska Mitrovica -- Zdravstveni radnici sa severa Kosova protestvovali su u ponedeljak ispred bolnice u Kosovskoj Mitrovici zbog najave da će Vlada Republike Srbije doneti odluku o ukidanju takozvanog kosovskog dodatka. Predsednik sindikata Zdravstvenog centra Bojan Milosavljević rekao je na protestu da je uveren "da će Vlada Srbije shvatiti da bi bilo pogrešno smanjiti plate zdravstvenim radnicima zbog uslova u kojima rade i zbog 50 odsto skupljeg života nego u centralnoj Srbiji". >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << On je najavio da će delegacija sindikata i radna grupa Zdravstvenog centra sutra u Beogradu predočiti probleme predsedniku Vlade, ministru zdravlja i šefu Koordinacionog centra. Sindikat će prava radnika štiti svim legitimnim sredsvima, od protesta do generalnog štrajka, rekao je Milosavljević dodajući da se racionalizacije mogu postići skidanjem sa spiska fiktivno zaposlenih i onih koji rade na više radnih mesta, a povremeno borave na Kosovu i Metohiji.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.