Promocija novog broja časopisa Elementi

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 18.Apr.2016, 13:16   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Promocija novog broja časopisa "Elementi"

U Omladinskom centru CK13 u Novom Sadu večeras u 20 časova biće održana promocija novog broja časopisa za promociju nauke "Elementi".

Na promociji će govoriti Slobodan Bubnjević, urednik Elemenata i autori Nikola Zdravković i Jovana Nikolić. Razgovor će voditi Ivana Horvat, autorka i izvršna urednica internet portala Elementarijum.

Tema novog, četvrtog broja, posvećena je izborima i odlučivanju. U okviru ovog temata na 20 strana, osam autora i istraživača >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << objašnjavaju mehanizme donošenja odluka – od evolutivnih prepreka racionalnom odlučivanju, fizike i tehnologije izbora, do dilema teorije igara. Tekstove prate originalne ilustracije nekih od najupečatljivijih problema i paradoksa u odlučivanju.

Pored ove teme, u izdanju za proleće 2016. godine, Elementi na 108 strana donose i druge raznovrsne sadržaje. Među njima su aktuelne priče o gravitacionim talasima, naučne reportaže iz Konga i Kolumbije, pregled privatnih svemirskih misija, ali i teme kao što su „Ko upravlja vašim mozgom", „Koliko robova imate" i „Da li nam je Bog potreban", navodi se u pozivu.

Časopis Elementi izlaze tromosečno, a izdavač je Centra za promociju nauke.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.