Izvor: B92, 21.Dec.2008, 20:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Preminuo svedok protiv Glavaša

Zagreb -- Državni sekretar u Ministarstvu odbrane Hrvatske Gordan Čačić preminuo je sinoć u bolnici u Italiji posle teške nesreće tokom skijanja u Kortini d Ampeko.

Čačić (47), koji je bio na godišnjem odmoru u Italiji, teško je povređen u petak kada je na njega naleteo drugi skijaš na ski-stazi. On je sa teškim povredama glave helikopterom hitno prebačen u bolnicu u gradu Beluno, gde je operisan, ali su lekari odmah posle operacije utvrdili da je njegovo stanje >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << kritično i rekli da sumnjaju da će preživeti.

Čačić je do pre godinu dana bio direktor Vojno sigurnosno-obaveštajne agencije, a smenjen je posle "afere Vepar", navodno po zahtevu hrvatskog predsednika Stjepana Mesića.

Mesić je Čačiću zamerio što ga nije izvestio o tome da je haški optuženik general Mladen Markač bio u lovu i da ne poštuje kućni pritvor, objavljeno je na portalu "Indeks”.

Čačić je bio i svedok na suđenju za ratni zločin protiv srpskih civila u Osijeku protiv Branimira Glavaša, s obzirom da je u ratu bio pripadnik zaštitnog korpusa za odbranu Sekretarijata za narodnu obranu i Kriznog štaba za Slavoniju i Baranju.

Prema pisanju portala "Militarium”, ime Gordana Čačića se spominjalo i u vezi s aferom "kamioni" zbog koje Mesić poslednjih nekoliko godina uporno proziva Ministarstvo odbrane insistirajući da nadležne institucije ispitaju spornu nabavku 39 vojnih kamiona.

Čačić je u toj priči pominjan kao osoba kojoj je navodno dostavljen tajni izveštaj o nepravilnostima oko nabavke kamiona, a koji nije prosledio relevanim institucijama, da bi kasnije bilo utvrđeno da taj izveštaj nije stigao do njega, piše "Indeks”.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.