Predsedniku skupštine čestitka japanskog parlamenta

Izvor: Blic, 01.Avg.2012, 20:22   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Predsedniku skupštine čestitka japanskog parlamenta

Ambasador Japana u Beogradu Tošio Cunozaki uručio je predsedniku Skupštine Srbije Nebojši Stefanoviću čestitku japanskog parlamenta sa najboljim željama za uspeh u budućem radu, kako Skupštine tako i novoizabrane vlade, saopšteno je danas iz kabineta predsednika parlamenta. Predsednik Skupštine Srbije Nebojša Stefanović

Japanski ambasador je ocenio da su odnosi Srbije i Japana dobri, izrazivši nadu da će u istom duhu biti i nastavljeni.

Predsednik Skupštine >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << Srbije zahvalio je na čestitkama i rekao da očekuje da će okvir saradnje japanskog i srpskog parlamenta biti proširen, imajući u vidu odnose dva naroda, a posebno pomoć koju je Japan pružao i pruža Srbiji.

Ambasador Japana u Beogradu Tošio Cunozaki

Naglasivši da grupe prijateljstva igraju značajnu ulogu u promociji parlamentarne saradnje, Stefanović je rekao da se nada da će u skupštini uskoro biti formirana grupa prijateljstva sa Japanom, kakva već postoji u japanskom parlamentu.

On je predložio da se uloga parlamenata dve zemlje proširi i na ohrabrivanje ekonomske saradnje dve zemlje, a ambasador Cunozaki podržao je takvu inicijativu i obećao da će učiniti sve da ubrza proces proširenja saradnje japanskog i srpskog parlamenta.

Stefanović je japanskog ambasadora upoznao sa budućim aktivnostima parlamenta kao i sa planovima da u ovom mandatu Skupštine Srbije značajnije budu pojačane njene aktivnosti kroz odbore.

Kako se navodi u saopštenju, predsednik republičkog parlamenta posebno je naglasio ulogu parlamenta u kontroli izvršne vlasti.

Povezane vesti: Izbor Vlade i polaganje zakletve 26. jula Opozicija predvodi osam skupštinskih odbora, Aligrudić na čelu Odbora za spoljne poslove Stefanović: Skupština će biti istinski kritičar i kontrolor vlasti Nastavak sednice Odbora za KiM zakazan za sutra

Nastavak na Blic...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Stefanović i Konuzin za jačanje saradnje

Izvor: Studio B, 02.Avg.2012, 16:31

Predsednik Skupštine Srbije Nebojša Stefanović i ruski ambasador u Beogradu Aleksandar Konuzin založili su se za jačanje palramentarne saradnje dve zemlje, saopšteno je danas iz srpskog parlamenta...Konuzin je ocenio da su dosadašnji odnosi srpskog parlamenta i ruske ambasade u Beogradu bili odlični...

Nastavak na Studio B...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.