Pred skupštinom Beograda: Javni čas iz demokratije danas - sutra Popravni ispit

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 04.Jun.2008, 14:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Pred skupštinom Beograda: "Javni čas iz demokratije" danas - sutra "Popravni ispit"

BEOGRAD - Podmladak stranaka koje su potpisale koalicioni sporazuma na nivou Beograda, radikala, narodnjaka i koalicije oko socijalista, izveli su danas performans na temu "javni čas iz demokratije" ispred Skupštine grada i ponovo zatražili što hitniju konstitutivnu sednicu gradskog parlamenta.

U okviru performansu "profesorka" Branislava Marinković (SRS) je "prozivala studente" da odgovaraju na pitanja iz poznavanja demokratije, a oni su, pored >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << ostalog, naveli da je najvažnije poštovanje izborne volje građana, izbornih rezultata i poštovanje Ustava i zakona.

Na tom času "prozivani" su i lider Demokratske stranke Boris Tadić i funkcioneri te stranke Dragan Đilas i Zoran Alimpić, ali su "studenti" kazali, a "profesorka" konstatovala da "beže" sa časova demokratije.

Marinković je u izjavi novinarima rekla da smatra da oni koji su do sada upravljali Beogradom pokazuju da na časove iz demokratije nisu ni išli.

Performansu su prisustvovali i predstavnici koalicije koji slove kao njihovi kandidati za najviše gradske funkcije, Aleksandar Vučić (SRS), Andreja Mladenović (DSS), Dubravka Filipovski (NS) i Aleksandar Antić (SPS).

Za sutra je najavljen novi performans pod nazivom "Popravni ispit".

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Filipovski: Poražavajuće

Izvor: RTV Pink, 04.Jun.2008

Alimpić samovoljno odlaže konstituisanje škupštine. . . Potpredsednik NS Dubravka Filipovski odbacila je danas optužbe vršioca dužnosti . gradonacelnika Beograda Zorana Alimpića da su odbornici koalicije radikala, narodnjaka i socijalista pritiskivači , i uzvratila optužbom da se Alimpić ponaša...

Nastavak na RTV Pink...

Vežba iz demokratije

Izvor: Večernje novosti, 04.Jun.2008

Javni čas demokratije držali su u sredu omladinci SRS, DSS i SPS ispred Starog dvora. Izvodeći mini predstavu zatražili su da se što pre održi konstitutivna sednica Skupštine grada

Nastavak na Večernje novosti...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.