Izvor: S media, 10.Nov.2010, 13:20 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Povećanje plata trenutno nije tema
Šef poslaničkog kluba "Za evropsku Srbiju" Nada Kolundžija izjavila je da povećanje plata republičkim poslanicima trenutno nije tema kojom se bave nadležni u skupštini, budući da ima mnogo važnijih tema.
Ona je novinarima u parlametnu rekla da se dnevna štampa, koja je o tome pisala, bavi kalkulacijama i da se poslanici do sada nisu bavili tom temom.
O eventualnom povećanju plata razmišljaće se, dodala je Kolundžija, tek kada budu poznate prognoze i budžet >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << za 2011. godinu.
Ona je podsetila da će republički parlament od naredne gdine prvi put imati i sopstveni budžet i da će samostalno raspolagati sredstvima.
Kolunddzija je precizirala da će sredstva za sve skupštinske aktivnosti i troškove, uključijući i plate poslanika, biti obezbedjena skupštinskim budžetom.
(Tanjug)









