Izvor: S media, 09.Jan.2011, 17:34 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Poternica Srbije za 340 Hrvata?
Internet portal pollitika.com objavio je spisak od 340 imena hrvatskih branitelja za koje navodi da ih srpsko pravosuđe tereti za ratni zločin i da je za njima raspisana međunarodna poternica, objavila je Hrvatska radiotelevizija (HRT).
Uz imena 340 osoba, hrvatski portal navodi da je reč o braniteljima Vukovara i jednom broju ljudi iz Osijeka, kao i da je na osnovu te međunarodne poternice u sredu, na
graničnom prelazu Orašje u Bosni i Hercegovini, uhapšen i >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << hrvatski branitelj iz Vukovara Tihomir Purda.
"Ako branitelji nisu zaslužili odgovor od Vlade Hrvatske, ja ovde stavljam spisak branitelja koji se nalaze na međunarodnoj poternici", naveo je autor teksta na portalu.
Kako prenosi HRT, ako je popis tačan, onda Srbija, među ostalima, za ratne zločine sumnjiči i upravnicu vukovarske bolnice Vesnu Bosanac, kao i ratnog izveštača HTV Višnju Kamenski Baćun.
Ministar pravosuđa Hrvatske Dražen Bošnjaković demantovao je tvrdnje da postoji spisak srpskog tužilaštva sa imenima 322 vukovarska i 100 osječkih branitelja.




