Izvor: B92, 22.Avg.2002, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Postignut dogovor o pracenju medija
Podgorica -- Predstavnici crnogorskih parlamentarnih stranaka na Okruglom stolu o izbornom i medijskom zakonodavstvu u Crnoj Gori postigli su sporazum prema kom ce posebna skupstinska komisija pratiti rad drzavnih i nezavisnih medija tokom predizbornog predstavljanja stranaka. Komisiju, koja ce pratiti rad medija i o tome svakodnevno obavestavati javnost, cinice po 2 predstavnika iz svakog Poslanickog kluba. Na Okruglom stolu, kom prisustvuju predstavnici OEBS, postignuta je saglasnost da >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Poslanicki klubovi u tu komisiju ponude svoje eksperte i strucnjake iz oblasti medija, koji ne mogu biti poslanici.
Predstavnici crnogorskih parlamentarnih stranaka nisu se usaglasili oko 2 kljucna sporna pitanja iz izbornog zakonodavstva, a to su broj mandata u jedinicima u kojima je vecinsko albansko stanovnistvo i sastav republickih i opstinskih izbornih komisija. Radna grupa Parlamenta, uz prisustvo predstavnika OEBS i Saveta Evrope, razmatrala je sporna pitanja, ali su sve partije ostale pri svojim pocetnim stavovima, s tim sto je dogovoreno da do ponedeljka bude organizovan jos jedan pokusaj postizanja kompromisa. Demokratska partija socijalista i Socijaldemokratska partija su ostale pri stavu da u jedinicima gde je vecinsko albansko stanovnistvo bude izabrano 5 poslanika, sto su podrzali predstavnici albanskih partija, dok su predstavnici "Zajedno za Jugoslaviju" i Liberalnog saveza insistirali na tome da u tim jedinicama budu izabrana 4 poslanika.







