Izvor: B92, 14.Jun.2006, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Poslanici vole upravne odbore
Beograd -- Mesta u upravnim odborima javnih preduzeća uvek su važila za profitabilan izvor stranačkih prihoda.
To je naročito važilo za preduzeća poput Naftne industrije Srbije, Telekoma, Elektroprivrede Srbije, Aerodroma Beograd, a vlast je tako podmirivala i apetite pojedinih stranačkih funkcionera.
Prema zvaničnim podacima koje je dostavila Vlada Srbije, 23 poslanika Skupštine Srbije su članovi upravnih odbora javnih preduzeća, a najviše ih je iz Demokratske >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << stranke Srbije, njih 10, iz G17 plus šest, iz Srpskog demokratskog pokreta obnove pet i Socijalsitičke partije Srbije dva poslanika. Svi oni uz poslanička primanja dobijaju novčanu nadoknadu iz tih preduzeća, a primanja se mogu kretati i do tri prosečne plate u tim firmama.
Opširnije u Temi.










