Poslanici o zdravstvenim zakonima

Izvor: Studio B, 04.Nov.2014, 09:47   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Poslanici o "zdravstvenim" zakonima

Poslanici Skupštine počeli su raspravu o dva predložena zakona iz oblasti zdravstva, pošto su prethodno iskoristili mogućnost da, kao i svakog utorka i četvrtka, postave pitanja i traže razjašnjenja, shodno Poslovniku o radu parlamenta.

Ministar zdravlja Zlatibor Lončar obrazložio je izmene Zakona o zdravstvenom osiguranju i Predlogu zakona o zdravstvenoj dokumentaciji i evidencijama u oblasti zdravstva.

Izmenama zakona o zdravstvenom osiguranju predviđeno >> Pročitaj celu vest na sajtu Studio B << je da Upravni odbor Republičkog fonda za zdravstveno osiguranje umesto 21 člana ima sedam članova, a Nadzorni odbor pet, umesto dosadašnjih sedam.

Od sedam članova Upravnog odbora tog fonda, četiri će biti predstavnici države, odnosno predložiće ih ministar zdravlja, dok će po jednog člana predložiti predstavnici sindikata, penzionera i zemljoradnika.

Tri člana u Nadzornom odboru predložiće ministar zdravlja, a po jednog predstavnici sindikata i penzionera.

Kada je reč o Predlogu zakona o zdravstvenoj dokumentaciji i evidencijama u oblasti zdravstva, tim zakonskim rešenjima na adekvatniji i racionalniji način će se pratiti zdravstveno stanje i zdravstvene potrebe stanovništva, imajući u vidu da je u prethodnom periodu došlo do intenzivnog razvoja zdravstvenih i informaciono-komunikacionih tehnologija.

Predviđene su i novčane kazne za zdravstvene ustanove i druga pravna lica ako ne vode zdravstvenu dokumentaciju i evidenciju kako je propisano zakonom, ako naruše tačnost podataka, naruše pravo na privatnost.

Nastavak na Studio B...



Povezane vesti

IZMENE ZAKONA: Smanjuje se broj članova Upravnog odbora RFZO!

Izvor: Kurir, 04.Nov.2014

BEOGRAD - Izmenama zakona o zdravstvenom osiguranju, o kojima će se danas raspravljati u Skupštini Srbije, predviđeno je da Upravni odbor Republičkog fonda za zdravstveno osiguranje umesto 21 člana ima sedam članova, a Nadzorni odbor pet, umesto dosadašnjih sedam...Od sedam članova Upravnog odbora...

Nastavak na Kurir...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Studio B. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Studio B. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.