Poslanici NDS napustili zasedanje Skupštine

Izvor: Akter, 03.Sep.2014, 12:05   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Poslanici NDS napustili zasedanje Skupštine

Poslanici Nove demokratske stranke (NDS) napustili su sednicu Skupštine Srbije, uoči pretresa o kandidatu za novog ministra privrede

Oni su nezadovoljni što predlog o izboru novog ministra obrazlaže ministar spoljnih poslova Ivica Dačić, a ne premijer Srbije Aleksandar Vučić.

“Ne možemo da održimo sednicu ako premijer nije tu jer je to protivno zakonu i Poslovniku o radu Skupštine Srbije”, rekao je na sednici Marko Ðurišić (NDS).

Prvi potpredsednik >> Pročitaj celu vest na sajtu Akter << Vlade Srbije Ivica Dačić rekao je da on samo obrazlaže predlog, a ne predlaže i da smatra da nije došlo do kršenja zakona .

“O tome smo raspravljali i na prošloj sednici kada sam obrazlagao predlog za ministra finansija gospodina Vujovića i imajući u vidu da sam ja bio predstavnik vlade, da mi je poznata ova odredba, smatram da nije došlo do kršenja”, rekao je Dačić u parlamentu.

Poslanici Skupštine Srbije danas raspravljaju o izboru novog ministra privrede koji će na tu funkciju zameniti Dušana Vujovića koji je izabran za ministra finansija.

Prvi potpredsednik vlade obrazložio je predlog i pozvao poslanike da svojim glasovima podrže Sertića.

Nastavak na Akter...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Akter. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Akter. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.