Popravni za Cvetkovića

Izvor: Glas javnosti, 07.Jul.2009, 12:40   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Popravni za Cvetkovića

BEOGRAD - Učinak Vlade Srbije povodom prve godišnjice rada predstavnici opozicije u srpskom parlamentu ocenili su jedinicom. Oni, osim neispunjavanja predizbornih obećanja, kabinetu premijera Mirka Cvetkovića zameraju pad životnog standarda građana, spoljnotrgovinski deficit i neadekvatne mere za suzbijanje svetske ekonomske krize.

Zamenik predsednika SNS Aleksandar Vučić rad vlade vrednuje ocenom dva na jedan, s tim što je, kako je istakao, jedinica preteže.

- Ova >> Pročitaj celu vest na sajtu Glas javnosti << vlada je sastavljena od 14 feudalaca koji su kao dahije rasparčali Srbiju i pokazali kako ne treba da se upravlja državom. Oni su svoje feudalne interese podmirili, dok je narod sve siromašniji. NJihovo hvalisanje ukazuje da oni ne umeju realno da sagledavaju činjenice jer ljudi veoma teško žive. Hvale se, a nigde nema napretka. Ova situacija sve više podseća na 2000. godinu - upozorava Vučić.

Lider NS Velimir Ilić smatra da ova vlada nije zaslužila ni jedinicu.

- Učinak ove vlade je ravan nuli. Jedino ću Ivici Dačiću dati peticu jer hapsi sve odreda. Nikada nadmenost premijera i njegove pohvale o vladi nisu bili veći, a učinak manji. Sto hiljada ljudi ostalo je bez socijalnog osiguranja, 50.000 je na birou rada, dok se novac građana troši bez ikakvog plana i odgovornosti. Nemojte nam mahati belom šengenskom listom, jer naši građani nemaju ni za gradski prevoz, a kamoli da putuju po svetu - naglašava Ilić i poziva premijera Cvetkovića da uradi ono što je u Hrvatskoj uradio Ivo Sanader.

BATIĆ: MRŠAVA  DVOJKA

Lider DHSS Vladan Batić, rad Vlade Srbije ocenjuje mršavom dvojkom.

- Naravno, ima i ministara koji su dobro radili svoj posao kao Snežana Malović, Vuk Jeremić, Rasim LJajić i Dragan Šutanovac. Dačić je solidno obavljao svoje ministarske dužnosti kao i ministri Milosavljević, Marković, Mrkonjić i ministar zdravlja Tomica Milosavljević. Sva tri potpredsednika vlade pala su na ispitu. Mlađan Dinkić nije zaslužio ni da bude predsednik kućnog saveta, a kamoli potpredsednik vlade. Božidar Đelić i Jovan Krakobabić takođe su dobili negativnu ocenu. Ostali ministri kao Nebojša Bradić, Verica Kalanović, Jasna Matić i Sulejman Ugljanin samo prodaju maglu. Oni ne znaju ni ulicu sami da pređu. NJihov učinak je minus beskonačno - objašnjava Batić.

Šef ekonomskog saveta DSS Nenad Popović tvrdi da se zemlja nalazi pred „socijalnom eksplozijom“. Prema njegovim rečima, ova vlada je zaslužila „čistu jedinicu“.

- Politika Cvetkovićevog kabineta dovela do pada industrijske proizvodnje, poskupljenja naftnih derivata i prehrambenih proizvoda i napravila dug od četiri milijarde evra. Naša deca će morati da vraćaju dugove koja je ova nesposobna i neodgovorna vlada danas uzima. Ovoj vladi ekonomska kriza je izgovor za sve. Vlada se samo bavi marketingom onih mera koje su doneli. U julu prošle godine premijer je rekao da će rast privrede biti pet do sedam odsto, a mi smo tada rekli da neće, već ćemo imati deficit - podseća Popović.

Potpredsednica Skupštine Srbije iz SRS Nataša Jovanović ne misli da je ova vlada zaslužila prelaznu ocenu.

- NJihov loš učinak je naročito vidljiv u Kragujevcu gde je pred izbore sklopljen ugovor sa „Fijatom“ koji je doveo ovu vladu na čelo Srbije. Nakon izbora svedoci smo da je u pitanju bila prevara veka. Građani su gladni i očajni tako da očekujem socijalne nemire krajem avgusta ako ne i pre - zaključuje Jovanovićeva.

Nastavak na Glas javnosti...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Glas javnosti. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Glas javnosti. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.