Politike DS i SPO se razilaze

Izvor: NaDlanu.com, 23.Dec.2011, 15:35   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Politike DS i SPO se razilaze

BEOGRAD, 23. decembra 2011. (Beta) - Poslanik Srpskog pokreta obnove (SPO) Aleksandar Jugović rekao je u petak da su se politike Demokratske stranke (DS) i SPO-a razišle i da ne treba čuvati "lažnu koalicionu idilu".

BEOGRAD, 23. decembra 2011. (Beta) - Poslanik Srpskog pokreta obnove (SPO) Aleksandar Jugović rekao je u petak da su se politike Demokratske stranke (DS) i SPO-a razišle i da ne treba čuvati "lažnu koalicionu idilu"."Naše politike su se razišle, to je istina. Ne >> Pročitaj celu vest na sajtu NaDlanu.com << treba čuvati lažnu koalicionu idilu, a staviti u drugi plan programe stranke", rekao je Jugović novinarima u Parlamentu.On je naveo da se SPO zalaže za bezuslovne evropske integracije, za koje je, kako je rekao, uslov promena kosovske politike i dodao da se SPO neće odreći obećanja koja su gradjanima dali kad su 2008. bili na listi "Za evropsku Srbiju".Upitan zašto se posle tri i po godine zajedničke vlade politike DS i SPO tek sad razilaze Jugović je rekao da je SPO činio sve da Srbija dobije status kandidata, a da sada pojedini ministri iz vlade poručuju da Srbiji nije bitna EU."Posle tri i po godine od nekih ministara iz vlade, koji šire antievropsku histeriju, dobili smo poruku da Srbiji nije bitna EU i mi smo prelomili", rekao je on.Jugović je naveo da SPO insistira na istini i "da će tako odrediti s kim će ići u koaliciju na narednim izborima".

Nastavak na NaDlanu.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta NaDlanu.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta NaDlanu.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.