Izvor: B92, 04.Feb.2009, 11:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Poklon Ambasade SAD-a sudovima
Beograd -- Vlada SAD poklonila je Okružnom sudu u Beogradu elektronsku opremu vrednu 33 hiljade dolara.
Poklon je uručio ambasador SAD u Beogradu Kameron Manter. Zahvaljujući ovoj donaciji biće nabavljen i specijalni detektor za eksplozive za Palatu pravde.
Američka donacija namenjena je odeljenjima za organizovani kriminal i ratne zločine koji se nalaze u zgradi Specijalnog suda.
"Ovaj sud je važna institucija na putu Srbije ka evropskoj i demokratskoj >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << budućnosti jer pomaže u suzbijanju organizovanog krimnala i korupcije i procesuiranju ratnih zločina”, rekao je Manter.
On je podsetio da su ova odeljenja sudila u najosetljivijim slučajevima kao što je ubistvo premijera Zorana Đinđića, "zemunski klan", "Ovčara" i "Škorpioni".
U okviru donacije biće nabavljen i poseban skener za detekcije eksploziva namenjen Palati pravde kako bi se povećala sigurnost te zgrade u kojoj su česte, srećom lažne, dojave o podmetnutim bombama.
Američka vlada je za poslednje dve godine pravosuđu donirala više od 130.000 dolara u opremi.





