Izvor: B92, 27.Okt.2003, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Pobeda SPS i SSJ na izborima u Ćupriji

Ćuprija -- Na lokalnim izborima u Ćupriji najviše glasova dobile su Socijalistička partija Srbije i Stranka srpskog jedinstva. Kako je potvrdio predsednik Glavnog odbora SPS Ivica Dačić, u drugi krug izbora za gradonačelnika prošli su kandidat te stranke Ljubomir Marić, za kog je glasalo 26,47 odsto birača, i kandidat SSJ Ivica Jocić, koji je dobio 17,3 odsto glasova. Opštinska izborna komisija saopštila je da je na trećem mestu Miroslav Stojanović, kandidat Socijaldemokratske >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << partije, s 12,56 odsto, a na četvrtom kandidat Demokratske stranke Zoran Jovanović s 11,73 odsto glasova. Odziv na izborima održanim u nedelju bio je 41,3 odsto.

U Skupštini opštine, koja ima 37 mesta, nijedna stranka nije osvojila apsolutnu većinu. Najviše odbornika imaće SPS i SSJ, po osam, Demokratska stranka pet, a Demokratska stranka Srbije, G17 plus, Srpska radikalna stranka i zajednička lista grupe građana i SDP po tri odbornika. Po dva odbornika imaće Demohrišćanska stranka Srbije i Srpski pokret obnove.

Vanredni lokalni izbori u Ćupriji raspisani su posle uvođenja privremenih mera u junu, posle dužeg nefunkcionisanja Skupštine opštine u kojoj je posle izbora 2000. većinu imala Demokratska stranka.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.