Izvor: B92, 26.Mar.2005, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Petković: Kosovo kao Bavarska

Skoplje -- Posle predloga Beograda da je rešenje za status Kosova manje od nezavisnosti, a više od autonomije, stigao je još jedan predlog.

Ministar u Vladi Kosova za manjinske zajednice i povratak Slaviša Petković kaže da bi ekonomska nezavisnost Kosova od Srbije i Crme Gore zadovoljilo i Srbe i Albance. "Ta nezavisnost bila bi slična položaju Bavarske u Nemačkoj", rekao je Petković na tribini u Skoplju posvećenoj Kosovu i njegovim perspektivama, u organizaciji Centra za strateška istraživanja, za B92 javlja Safet Biševac.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.