Petar Filipović na čelu Inđije

Izvor: B92, 23.Avg.2012, 19:02   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Petar Filipović na čelu Inđije

Inđija -- Petar Filipović iz DS izabran je za novog predsednika opštine Inđija, umesto Gorana Ješića.

Ješić je imenovan za potpredsednika Vlade Vojvodine i pokrajinskog sekretara za poljoprivredu.

On je od 2000. godine tri puna mandata bio gradonačelnik Inđije, a nakon lokalnih izbora od 6. maja ove godine bio je imenovan i četvrti put na tu funkciju.

U više navrata bio je proglašavan za najboljeg gradonačelnika, a Inđija i za najbolju opštinu u jugoistočnoj >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Evropi, zbog reforme opštinske uprave, kao i zbog velikog broja stranih investicija.

Petar Filipović je rekao agenciji Beta da duguje veliku zahvalnost Ješiću za sve što je učinio za opštinu, ali i zbog činjenice da ga je predložio za novog predsednika opštine.

"Lakše bi bilo naslediti bilo kog drugog gradonačelnika nego Gorana Ješića. Ali mi ćemo istrajati u nameri da u idućoj godini smanjimo nezaposlenost na ispod deset odsto i da nastavimo sa privlačenjem stranih investicija", rekao je on.

Filipović je rođen 1977. godine u Inđiji i po zanimanju je strukovni menadžer. Politički je aktivan od svoje 18. godine, kada se u Inđiji i Novom Sadu uključio u organizaciju studentskih protesta.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.