Izvor: Blic, 05.Apr.2007, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Peri: SB zabrinut zbog rasparčavanja jedne države
Savet bezbednosti UN će ovog meseca poslati svoju misiju u Beograd i Prištinu radi procene situacije na terenu pre donošnjena odluke o budućnosti Kosmeta i zbog toga jer je zabrinut zbog rasparčavanje jedne države, izjavio je predsedavajući Savetom bezbednosti, britanski ambasador Emir Džons Peri.
„Želimo više informacija, zabrinuti smo zbog rasparčavanja jedne države”, rekao je britanski diplomata novinarima prošle noći u sedištu UN u Njujorku, javio je danas >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << „Bi-Bi-Si”.
Britanski ambasador je rekao da mnogi u Savetu bezbednosti smatraju da se došlo do tačke u kojoj je ono što predlaže Ahtisari „logičan, neophodan politički korak” ali da „unutar Saveta postoji prirodan osećaj, želimo više informacija, zabrinuti smo zbog rasparčavnja jedne države”, preneo je „AP”.
Peri je saopštio da su u toku konstultacije Velike Britanije sa 14 drugih članica Saveta, pre donošenja odluke o tome kada će misija biti organizovana i ko će se nalaziti na njenom čelu. Diplomate iz Saveta bezbednosti smatraju da bi misiju najverovatnije mogla da predvodi jedna od 10 država, nestalnih članica Saveta, koja ne bi bila iz Evrope, javio je „AP”.











