Izvor: B92, 22.Sep.2002, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Pavković: Snaga Srbije je u multietničnosti
Vršac -- Predsednički kandidat grupe gradjana Nebojša Pavković izjavio je u subotu u Vršcu da je najveća snaga Srbije "multietničnost", a da je Vršac "pravi primer kako više naroda može živeti u skladu i slozi". Pavković je rekao da su svi kandidati koji obećavaju da će smeniti Vladu "postavili pogrešnu temu kampanje jer je Vladu potrebno reformisati i stvoriti je odgovornom pred narodom i njegovim izabranicima". On je rekao da će se zalagati za malu, modernu, profesionalnu vojsku, tako što će 30.000 regruta osloboditi obaveze, a ista sredstva dati za zapošljavanje profesionalnih vojnika i da će se založiti za modernu policiju i nezavisno sudstvo.



