Izvor: B92, 21.Jun.2004, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Paten: EU je sudbina Srbije
Brisel -- Evropski komesar Kris Paten izjavio je u Briselu da je "Evropska unija put i sudbina Srbije".
"Nadam se da će se narod u Srbiji tako i opredeliti i omogućiti nam da nastavimo da radimo s ljudima koji su bili hrabri, načelni i privrženi demokratskim vrednostima", istakao je Paten. "
Izbor je vrlo jasan, a to je da nam se Srbi pridruže evropskoj porodici, ili da, pretpostavljam, odu ka Belorusiji...A ja, naravno, kao prijatelj i naklonjen Srbiji, želim >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << da vidim da vi krenete putem, poput mnogih drugih, od kojih su neki sasvim nedavno postali članovi Evropske unije", rekao je Paten. On je dodao da je ono što se desilo 5. oktobra 2000. bilo "naznačajniji momenat za nas i za sve u Evropi, za sve koji su tad radili za demokratiju i koji za demokratiju rade sve otad do dan danas".







