Parlamentarna saradnja Srbije i Velike Britanije

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 05.Jul.2011, 14:36   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Parlamentarna saradnja Srbije i Velike Britanije

BEOGRAD -

Predsednica Skupštine Srbije Slavica Đukić Dejanović i izvršna direktorka Vestminsterske fondacije za demokratiju Linda Dafild potpisale su danas memorandum o saradnji u unapređenju zakonodavne i kontrolne funkcije parlamenta.

Đukić Dejanović rekla je novinarima posle potpisivanja sporazuma da će program Vestminsterske fondacije za jačanje kapaciteta Skupštine Srbije trajati devet meseci, a u tom periodu biće organizovan niz seminara, radionica i treninga >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << za poslanike i zaposlene u Skupštini Srbije.

"Cilj je da se osnažimo kao važna poluga u sistemu kontrole vlasti", rekla je Đukić Dejanović i dodala da će saradnja sa poslanicima Donjeg doma britanskog parlamenta i obuka poslanika i zaposlenih u Skupštini Srbije biti dugoročon značajna.

Prema rečima Linde Dafild, Vestminsterska fondacija trenutno vodi 20 različitih programa podrške, od kojih su šest u Evropi, a svi projekti su jedinstveni i prilagođeni potrebama zemalja u kojima se sprovode.

"Svesni smo i konstatujemo pomake u radu Skupštine Srbije, posebno u jačanju zakonodavne funkcije, ali predstoje i novi krupni izazovi", rekla je Dafild i izrazila nadu da će devetomesečni program doprineti jačanju nadzornog kapaciteta, ali i parlamentarne odgovornosti.

Ambasador Velike Britanije u Beogradu Majkl Devenport ukazao je na ulogu Skupštine Srbije u procesu evropskih integracija i izrazio zadovoljstvo što je London u vreme ekonomske krize i čvrstih mera štednje prepoznao značaj parlamenta za nastavak reformi i finansirao program.

Projektom je predviđena primena iskustava parlamenta Velike Britanije i parlamenata članica EU u oblasti zakonodavne i kontrolne funkcije skupštine i jačanje uloge stručne službe u podršci poslanicima u obavljanju funkcije, kao i kontroli rada Vlade.

Posle potpisivanja memoranduma predsednici odbora Skupštine Srbije, poslanici parlamenta Velike Britanije i predstavnici Vestminsterske fondacije razgovarali su o sprovođenju projekta pod nazivom "Jačanje zakonodavnih i kontrolnih kapaciteta Narodne Skupštine".

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

POTPISAN MEMORANDUM S VESTMINSTERSKOM FONDACIJOM

Izvor: Kurir, 05.Jul.2011

BEOGRAD - Predsednica Skupštine Srbije Slavica Đukić Dejanović i izvršna direktorka Vestminsterske fondacije za demokratiju Linda Dafild potpisale su danas u Beogradu Memorandum o saradnji između te dve institucije kroz projekat "Jačanje zakonodavnih i kontrolnih kapaciteta Narodne skupštine"...Osnovni...

Nastavak na Kurir...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.