Izvor: B92, 08.Sep.2002, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Panic odustao od kandidature
Beograd -- Bivsi jugoslovenski premijer Milan Panic odustao je u nedelju od kandidature za predsednika Srbije i porucio da to cini u korist kandidata Vojislava Kostunice. Panic je, tim povodom, u izjavi FoNetu objasnio da je mnogo blizi Vojislavu Kostunici, nego Miroljubu Labusu i izrazio uverenje da ce kandidat Demokratske stranke Srbije sigurno pobediti na izborima za predsednika Srbije. U izjavi telefonom iz Pasadene, Panic je ukazao da situacija u Jugoslaviji danas nije zadovoljavajuca, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << posto se prilike nisu izmenile u dovoljnoj meri. "Milosevic je otisao, sada je na vlasti nasa takozvana bivsa opozicija, ali sam razocaran sta su oni uradili i kako su radili", naglasio je Panic. Prema recima Panica, "nezaposlednost je ogromna, investicije ne dolaze, ekonomija se ne popravlja, mogucnost da se udje u Evropsku uniju nije pozitivna". "Ja sam mnogo blizi Kostunici nego Labusu. Hocu da dam glasove gospodinu Kostunici, posto mislim da je on bolji izbor. Siguran sam da ce Kostunica da pobedi", zakljucio je Panic.









