Pančevo: Pola veka škole velikog srca

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 17.Maj.2017, 15:46   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Pančevo: Pola veka škole velikog srca

Škola za osnovno i srednje obrazovanje dece s posebnim potrebama "Mara Mandić" iz Pančeva svečano je danas obeležila 50 godina postojanja. Nastavnici i profesori ove ustanove za prethodna pola veka obrazovali su generacije učenika i pomogli im da se nakon toga uključe u društvo.

Pet decenija škole "Mara Mandić" obeleženo je svečanošću u kojoj su učestvovali isključivo njeni učenici i profesori. Osvajačima nagrada na različitim takmičenjima u proktičnoj nastavi >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << dodeljene su diplome, a poseban ponos škole predstavljaju njeni sportisi koji su vrlo uspešni državni reprezentativci na specijalnim olimpijadama. Bila je ovo i prilika da se nekadašnji nastavnici podsete školskih dana.

"Sa takvim žarom sam radila i volela sam tu decu i ona su volela mene. Svaki mali uspeh koji sam postigla s njima ja sam otplakala zajedno s tom decom", rekla je Vesna Glavič, nastavnica tehničkog u penziji.

Danas je škola "Mara Mandić" mnogo bolje opremljena za nastavu, ali se jedno nije promenilo, a to je ljubav nastavnika prema poslu i učenicima koji su neretko štićenici doma za decu bez roditelja.

"Mi smo škola posebnog duha, jer imamo veliko srce za decu koju obrazujemo, a opet poseban duh i odnos, jer često puta ta deca dolalze iz hraniteljskih podrodica i domova. Nedostaje im sopstvena porodica, pa na neki način njihovi predavači, nastavnici i profesori im je zamenjuju", izjavio je Branko Kurilj, direktor škole "Mara Mandić".

Školu za decu s posebnim potrebama pohađaju deca svih uzrasta od predškolskog do maturanata i tu stiču znanja koja će im pomoći da se kasnije zaposle i uključe u zajednicu.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Povezane vesti

Pola veka škole "Mara Mandić"

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 18.Maj.2017, 11:05

Škola za osnovno i srednje obrazovanje dece s posebnim potrebama "Mara Mandić" iz Pančeva obeležila je 50 godina postojanja...Za sve te godine nastavnici i profesori te ustanove obrazovali su generacije učenika i pomogli im da se nakon toga uključe u društvo...

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.