PS: Licemerno ponašanje LSV

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 13.Jan.2016, 11:45   (ažurirano 02.Apr.2020.)

PS: Licemerno ponašanje LSV

Pokrajinski odbor Pokreta socijalista (PS) u Vojvodini izrazio je danas ogorčenje zbog "krajnje licemernog ponašanja" Lige socijaldemokrata Vojvodine (LSV) i njenog lidera Nenada Čanka, zbog protestne šetnje LSV-a "Pravda za Vojvodinu", saopšteno je iz PS.

Iz tog pokreta navode da su, kada je Nenad Čanak organizovao protestnu šetnju, "na trenutak i pomislili" da LSV i njen lider možda i žele da zaštite neka, njima nepoznata, ugrožena prava pokrajine.

"U sklopu >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << takve akcije iskreno smo se nadali da će Čanak i njegove pristalice prošetati i Novim Sadom, te doći pred zgradu Pokrajinske Vlade i tamo od Bojana Pajtića zahtevati da građanima Vojvodine bude vraćen sav novac koji je taj 'nenarodni režim' od njih opljačkao prethodnih 16 godina", stoji u saopštenju.

PS smatra da je taj "cirkus" koji je LSV organizovao pre dva dana napravljen isključivo u cilju predizborne kampanje i, kako navode, borbe za cenzus.

Lider LSV Nenad Čanak predao je Ustavnom sudu Srbije inicijativu za ocenu ustavnosti dela Zakona o budžetskom sistemu i Zakona o budžetu Srbije i zatražio da se Vojvodini isplati 1,9 milijardi evra, koliko joj je, kako tvrdi, "zakinuto" u poslednjih 10 godina.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.