Izvor: Blic, 06.Okt.2003, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Otpor: Odbrana od profitera
Otpor: Odbrana od profitera
Narodni pokret 'Otpor' organizovao je sinoć akciju 'Budi stub odbrane' povodom trogodišnjice petooktobarskih promena u Srbiji. Nekoliko hiljada građana prošetalo je centralnim beogradskim ulicama, poznatom medijskom trasom.
Srđan Milivojević, aktivista 'Otpora', izjavio je za 'Blic' da taj pokret peti oktobar ne želi da obeležava mitinzima i govorima, jer taj datum 'više ne treba proslavljati, već braniti'.
- Građani >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << su svega sami svesni kad pogledaju program predizbornih obećanja ove vlasti, svoje novčanike, ko je sve izbegao krivičnu odgovornost potpisivanjem pristupnice nekoj od stranaka DOS, ko je politiku doživeo kao unosan i profitabilan biznis, ko je prokockao šansu i izneverio poverenje. Zato peti oktobar treba braniti od tih i takvih - rekao je Milivojević. On je ocenio da građani Srbije na referendumu nisu glasali za DOS, već protiv Slobodana Miloševića, a da su petog oktobra na veličanstven način odbranili samo odbranili svoju izbornu pobedu. N. Č.






