Izvor: S media, 23.Okt.2009, 18:35 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Otkazana posebna sednica
Predsednik Turske Abdulah Gul neće, kako je ranije bilo najavljeno, govoriti na posebnoj sednici Skupštine Srbije, zakazanoj za ponedeljak, 26. oktobar.
U današnjem saopštenju Skupštine Srbije navedeno je da je predsednica Skupštine Slavica Djukić Dejanović otkazala sednicu zbog promena u programu posete turskog predsednika Srbiji.
Statut i zakon o nadležnosti u novambru
Predsednica Skupštine Srbije Slavica Djukcih Dejanović ocenila da će >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << parlament tokom novembra "konačno" dati saglasnost na Statut Vojvodine i da je preduslov za to usvajanje zakona o prenosu nadležnosti.
"Vlada je privela kraju posao oko zakona o nadležnostima Vojvodine i on će se, kako očekujemo, naći već na prvoj narednoj sednici Vlade", rekla je Djukić Dejanović.
Prema njenim rečima, tako važna pitanja, mogu biti stavljena na dnevni red sednice koja će tada biti u toku, ukoliko vlada zakon dostavi skupštini na usvajanje po hitnom postupku.
"U krajnjem slučaju, zbog tako važnog pitanja, možemo započetu sednicu prekinuti i uvrstiti u dnevni red i ove tačke o kojima govorimo - zakon o nadležnostma i Statut Vojvodine", navela je predsednica skupštine.




