Osnivačka prava Savetu Mađara

Izvor: B92, 18.Sep.2011, 15:40   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Osnivačka prava Savetu Mađara

Novi Sad -- Nacionalni savet Mađara doneo je Predlog medijske strategije za medije na mađarskom jeziku od 2011. do 2016. godine.

U strategiji se između ostalog navodi da će razmotriti mogućnost preuzimanja osnivačkih prava nad redakcijama na mađarskom jeziku Radio-televizije Vojvodine.

"Ukoliko između NSM i RTV ne dođe do odgovarajuće saradnje, Nacionalni savet će razmotriti mogućnost da preuzme osnivačka prava nad RTV, zajedno sa pripadajućim materijalnim i tehničkim >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << sredstvima, kao i kadrovima", navodi se u predlogu strategije.

Predlog strategije objavljen je na internetskoj stranici Nacionalnog saveta Mađara, na adresi www.mnt.org.rs.

Nacionalni savet je naveo da je i radijskoj i televizijskoj redakciji na mađarskom jeziku potrebno brzo dovođenje mladih kadrova, kao i izgradnja efikasne dopisničke mreže.

Predlogom strategije predviđeno je i osnivanje mađarske radio i televizijske mreze u Vojvodini, čiji bi oslanac trebalo da bude RTV Panon iz Subotice, čiji je suosnivač Nacionalni savet Mađara.

Kao osnovni princip rada medija na mađarskom u Vojvodini navodi se da se informisanje obavlja ne samo na mađarskom jeziku, nego i u "mađarskom duhu".

Od medija čiji je Nacionalni savet Mađara osnivač ili suosnivač, od glavnih urednika se između ostalog zahteva da mediji moraju imati značajnu ulogu u ostvarivanju kohezije unutar zajednice i u obnavljanju vrednosti zajednice Od medija se očekuje da informišu o nacionalnim praznicima, značajnim datumima i simbolima mađarske nacije u Vojvodini, kao i o očuvanju i osnaživanju verskog

identiteta i predstavljanju kulture verskih zajednica.

U slučaju povrede ovih i ostalih etičkih principa, Nacionalni savet može smeniti direktora ili glavnog urednika medija. Primenu etičkih principa će nadgledati Etička komisija Nacionalnog saveta Mađara.

Nastavak na B92...



Povezane vesti

Nacionalni savet Mađara doneo strategiju za medije

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 18.Sep.2011

NOVI SAD -..Nacionalni savet Mađara doneo je Predlog medijske strategije za medije na mađarskom jeziku od 2011. do 2016. godine, u kojem se između ostalog navodi da će razmotriti mogućnost preuzimanja osnivačkih prava nad redakcijama na mađarskom jeziku Radio-televizije Vojvodine..."Ukoliko između...

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.